تاریخ انتشار: 23 دسامبر 2019

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، شرکت کنندگان در یک میزگرد و نشست سیاسی در غزه تأکید کردند که دولتهای پیاپی آمریکا با تمام امکانات خود با محور مقاومت و با هر طرفی که مخالف طرح‌ها و نقشه‌هایشان در منطقه باشد، با تمام وسایل و شیوه‌ها با هدف سیطره و سلطه بر منطقه می‌جنگند. این میزگرد […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، شرکت کنندگان در یک میزگرد و نشست سیاسی در غزه تأکید کردند که دولتهای پیاپی آمریکا با تمام امکانات خود با محور مقاومت و با هر طرفی که مخالف طرح‌ها و نقشه‌هایشان در منطقه باشد، با تمام وسایل و شیوه‌ها با هدف سیطره و سلطه بر منطقه می‌جنگند.

این میزگرد با عنوان «آمریکا شیطان بزرگ» با هدف بررسی نقش آمریکا در رویارویی با محور مقامت و نیز بررسی سیاست توسعه‌طلبانه رژیم اسرائیل در مرکز مطالعات اطلس و حضور شماری از سیاستمداران و تحلیلگران و کارشناسان برگزار شد.

تغییرات در منطقه به‌نفع محور مقاومت است

«احمد المدلل» از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین در این میزگرد اظهار داشت آمریکا خطرناک‌ترین تهدیدی است که امت اسلام و عربی با آن روبه‌رو است و از خطرناک‌ترین تهدیدها برای مسئله فلسطین به‌شمار می‌رود.

بر اساس گزارش پایگاه خبری فلسطین الیوم، المدلل افزود بیشتر دولت‌های پیاپی آمریکا به باورهای صهیونیسم نزدیک بوده و فقط برای تحقق منافع اسرائیل تلاش می‌کنند.

بیشتر بخوانید

وی ابراز عقیده کرد: انقلاب اسلامی ایران از زمانی که پیروز شد، اعلام کرد که از مسئله فلسطین حمایت می‌کند، درحالی که آمریکا برای تضعیف نقش ایران در منطقه از طریق ضربه زدن به همپیمانانش در منطقه تلاش کرده است، آمریکا خود را تعیین کننده سیاست‌های جهان می‌داند، این در حالی است که ایران توانسته است در برابر این کشور ایستادگی کند.

المدلل خاطرنشان کرد: ایران توانست با وجود تحریمهای آمریکا و غرب علیه این کشور از این محاصره عبور و جبهه داخلی را مستحکم کند و از نظر نظامی هم برتری داشته باشد.

این عضو مطرح جنبش جهاد اسلامی ابراز کرد: ایران از مقاومت فلسطین حمایت کرده است و اگر حمایت این کشور از مقاومت نبود، مقاومت نمی‌توانست موازنه رعب را در برابر اسرائیل ایجاد کند و به توسعه و پیشرفت ابزارهای نظامی‌اش بپردازد.

وی تصریح کرد اسرائیل نتوانست به مقاومت پایان دهد و آن را از بین ببرد و بار دیگر نوار غزه را اشغال کند، در حالی که مقاومت به پیروزی رسید و آخرین آن، پیروزی در نبرد «خروش سحرگاهی» بود و گردانهای قدس (شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی) و گردانهای عزالدین قسام (شاخه نظامی جنبش حماس) و دیگر مجاهدان توانستند عمق استراتژیک اسرائیل را در هم بکوبند.

المدلل از رژیم‌های عربی که برای عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر اسرائیل حرکت پرشتابی را در پیش گرفته‌اند، انتقاد کرد و این رویکرد آنها را تلاش برای کسب مجوز آمریکا با هدف حفظ تاج و تخت خود دانست.

وی با یادآوری مخالفت‌ها با سیاستهای دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در منطقه گفت اسرائیل با بحران‌های پیاپی روبه‌رو است.

المدلل با انتقاد از رژیم‌های عربی که با شتاب به‌سمت عادی‌سازی روابط با اشغالگران حرکت می‌کنند، تأکید کرد محور مقاومت همچنان دستاوردهای میدانی کسب می‌کند و تمام تغییرات در منطقه به‌نفع محور مقاومت است.

جنگ‌های نیابتی آمریکا در منطقه عربی

«نائل ابوعوده» از رهبران گردان‌های المجاهدین هم در این میزگرد گفت آمریکا تلاش کرده است با برگ‌های برنده متعددی در منطقه همچون ورود به کشورهای عربی و اسلامی و بحران‌آفرینی بازی کند.

ابوعوده افزود آمریکا تروریسم واقعی را با نابودی توانمندی‌ها و امکانات امت اسلامی و عربی در پیش گرفته و نه‌تنها ملت‌های منطقه بلکه محور مقاومت و تمام کسانی را که با طرح‌های آمریکا و پروژه‌ها و نقشه‌هایش مخالفت کنند، هدف قرار داده است.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا از طریق مشغول کردن کشورهای عربی و اسلامی به بحران‌آفرینی می‌پردازد تا دیگر فلسطین اولویت نباشد، همچنان که از حالت سرگردانی سیاسی برای منحرف کردن جهت قطب‌نما از فلسطین سوء استفاده می‌کند، همچنان که هر کسی را که برای توسعه و پیشرفت ملت ما تلاش کند، هدف قرار می‌دهد.

ابوعوده به جنگ نیابتی اشاره کرد و گفت: آمریکا در جنگ مستقیم با محور مقاومت شکست خورد به همین سبب به مزدورانش در منطقه برای ضربه زدن به امکانات و توانمندی ملت ما پناه برد.

محور مقاومت با سلطه‌جویی مخالف است

«حسن عبدو» تحلیلگر و نویسنده سیاسی ابراز عقیده کرد تمام محور مقاومت در منطقه هدف هجمه قرار گرفته است، آمریکا با منطق ارباب و برده و رعیت رفتار می‌کند، آمریکا اصطلاح هرج‌ومرج سازنده را ایجاد کرد تا فرصت‌هایی برای ضربه زدن به طرح مقاومتی به‌وجود آورد که با سلطه‌جویی و سیطره آمریکا مخالف است.

وی متذکر شد محور مقاومت، محور دفاعی است که به‌دنبال سلطه‌جویی نیست.

عبدو تصریح کرد انقلاب اسلامی ایران، نوسازی و پیشرفت را می‌پذیرد، اما نوسازی به‌شیوه آمریکایی را نمی‌پذیرد، ایران به گروه‌های مستضعف و در رأس آن فلسطین بر اساس ایدئولوژی خود کمک می‌کند.

در این میزگرد بحث و مباحثه طولانی میان حاضران و سخنرانان درباره خطرات آمریکا در منطقه و تأثیرات آن بر آینده مسئله فلسطین صورت گرفت.

برچسب ها:
نظرات شما
http://tribunegilan.ir/?p=30

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)